Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Data założenia  

19.11.2011r.

   

KRS  

0000431230

Nr konta bankowego

52 1240 3855 1111 0010 6273 6384

   

Zarząd  

Prezes:
Ewa Chludzińska-Lewczuk

Vice:
Przemysław Plecan

Członek Zarządu:
Agnieszka Kowalczyk

Sekretarz:
Dorota Mielniczek

Skarbnik:
Mirosława Przychoćko

   

Członkowie  

Ewa Chludzińska-Lewczuk
Agnieszka Kowalczyk
Cezary Lewczuk
Dorota Mielniczek
Adam Pabich
Mirosława Przychoćko
Tadeusz Samoń
Przemysław Plecan
Elżbieta Magdziak
Mariola Stąsiek
Bożenna Łopata
Małgorzata Rubczak
Katarzyna Gęślowska

   
niedziela, 23 kwiecień 2017 20:11

Oświadczenie naszego Stowarzyszenia

Wolontariusze naszego stowarzyszenia na walnym zebraniu, które odbyło się 22.04.2017 r. jednogłośnie postanowili rozwiązać stowarzyszenie. Informujemy, że od 24 kwietnia 2017 r. przestajemy dyżurować i przyjmować zgłoszenia.

Decyzję naszą motywujemy faktem, iż od 6 lat pomagamy mieszkańcom miasta i gminy ze środków własnych, ale równocześnie opłacamy media w lokalu, który zajmujemy. Dyżury nasze odbywają się jeden raz w tygodniu przez dwie godziny (miesięcznie 8 godzin). Opłaty miesięczne są różne w zależności od pory roku i dochodzą do 200 zł.

Od ponad 2 lat nasza współpraca z gminą jest niezadowalająca. Od marca 2015 roku słyszymy od panów burmistrzów o pomocy finansowej dla nas w postaci grantów lub programów ramowych, ale na obietnicach się skończyło. Ludzi potrzebujących naszej pomocy wciąż przybywało, a my nie byliśmy w stanie im pomóc z powodu braku środków.

Tak jak inne stowarzyszenia otrzymywaliśmy pod koniec sierpnia dotacje na zadania zlecone nam przez gminę i w grudniu musiały być one rozliczone. Jednak i tu musieliśmy sięgnąć po nasze portfele, bo niezbędny był wkład własny.

I tak na przykład na Dzień Integracji (na 200-250 osób) otrzymywaliśmy do 2000 zł. Tylko dzięki darczyńcom i współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz zaradności naszych wolontariuszy mogliśmy sprostać tym obowiązkom, o czym informowaliśmy w mediach i na naszej stronie http://www.jestemipomagam.pl

Nadmieniamy, iż stowarzyszenie za wszystkie usługi niezbędne do prowadzenia naszej działalności również płaciło z własnych środków.

Dlatego rezygnujemy z prowadzenia stowarzyszenia.

 

Dziękujemy wszystkim za współpracę i pomoc, dzięki której mogliśmy szybciej i skuteczniej działać.

Pięknie dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom.

 

                                                           Zarząd Stowarzyszenia

                                                           „Jestem i Pomagam” w Gryfinie  

 

   

Nasze motto  

Sens człowieczeństwa
polega na przejściu
przez życie z poczuciem

godności i spełnienia
zawierającej w sobie
umiejętność łączenia
życia dla siebie i dla
innych w jedną całość

   

Odwiedzają nas  

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

   

                KLIKNIJ

   
© Wykonanie strony: Nikola Podolska